Otteluohjelma

Alla on Jokipoikien kauden 2018 – 2019 otteluohjelma.

 

PäivämääräOtteluTulos
Pe 28.09. 18:30 JokipojatSaPKoJokipojat - SaPKo2 - 1
La 29.09. 17:00 IPKJokipojatIPK - Jokipojat1 - 4
Ke 03.10. 18:30 JokipojatKeuPa HTJokipojat - KeuPa HT5 - 1
Pe 05.10. 18:30 KOOVEEJokipojatKOOVEE - Jokipojat5 - 3
La 06.10. 17:00 LeKiJokipojatLeKi - Jokipojat2 - 3
Ke 10.10. 18:30 JokipojatKetteräJokipojat - Ketterä3 - 2
Pe 12.10. 18:30 SaPKoJokipojatSaPKo - Jokipojat2 - 0
La 13.10. 17:00 JokipojatLeKiJokipojat - LeKi1 - 3
Ke 17.10. 18:30 JokipojatRoKiJokipojat - RoKi5 - 3
Pe 19.10. 18:30 TUTO HockeyJokipojatTUTO Hockey - Jokipojat1 - 2
La 20.10. 17:00 Kiekko-VantaaJokipojatK-Vantaa - Jokipojat3 - 2
Pe 26.10. 18:30 JokipojatTUTO HockeyJokipojat - TUTO Hockey5 - 3
Ke 31.10. 18:30 JokipojatPeliitatJokipojat - Peliitat2 - 1
Pe 02.11. 18:30 KeuPa HTJokipojatKeuPa HT - Jokipojat1 - 4
La 03.11. 17:00 HermesJokipojatHermes - Jokipojat4 - 0
Ke 14.11. 18:30 RoKiJokipojatRoKi - Jokipojat2 - 1
Pe 16.11. 18:30 JokipojatKiekko-VantaaJokipojat - K-Vantaa4 - 3
La 17.11. 17:00 KetteräJokipojatKetterä - Jokipojat5 - 4
Ke 21.11. 18:30 PeliitatJokipojatPeliitat - Jokipojat0 - 1
La 24.11. 17:00 JokipojatHermesJokipojat - Hermes0 - 4
Ke 28.11. 18:30 SaPKoJokipojatSaPKo - Jokipojat5 - 4
Pe 30.11. 18:30 JokipojatRoKiJokipojat - RoKi6 - 3
La 01.12. 17:00 IPKJokipojatIPK - Jokipojat4 - 1
Ke 05.12. 18:30 JokipojatPeliitatJokipojat - Peliitat4 - 5
Pe 07.12. 18:30 HermesJokipojatHermes - Jokipojat8 - 1
La 08.12. 17:00 KeuPa HTJokipojatKeuPa HT - Jokipojat5 - 1
Ke 12.12. 18:30 JokipojatKetteräJokipojat - Ketterä1 - 4
Pe 14.12. 18:30 JokipojatSaPKoJokipojat - SaPKo4 - 1
Pe 28.12. 18:30 JokipojatIPKJokipojat - IPK6 - 1
La 29.12. 17:00 KetteräJokipojatKetterä - Jokipojat5 - 8
Pe 04.01. 18:30 JokipojatKOOVEEJokipojat - KOOVEE4 - 1
Ke 09.01. 18:30 PeliitatJokipojatPeliitat - Jokipojat4 - 3
Pe 11.01. 18:30 JokipojatHermesJokipojat - Hermes0 - 0
Ke 16.01. 18:30 JokipojatKetteräJokipojat - Ketterä2 - 3
Pe 18.01. 18:30 KOOVEEJokipojatKOOVEE - Jokipojat3 - 8
La 19.01. 17:00 LeKiJokipojatLeKi - Jokipojat3 - 2
Ke 23.01. 18:30 PeliitatJokipojatPeliitat - Jokipojat5 - 4
La 26.01. 17:00 JokipojatTUTO HockeyJokipojat - TUTO Hockey2 - 1
Pe 01.02. 18:30 JokipojatKiekko-VantaaJokipojat - K-Vantaa4 - 5
La 02.02. 15:00 SaPKoJokipojatSaPKo - Jokipojat5 - 6
Ke 13.02. 18:30 JokipojatLeKiJokipojat - LeKi4 - 5
La 16.02. 17:00 JokipojatSaPKoJokipojat - SaPKo0 - 0
Ke 20.02. 18:30 JokipojatKeuPa HTJokipojat - KeuPa HT0 - 0
La 23.02. 17:00 JokipojatKOOVEEJokipojat - KOOVEE0 - 0Osta liput
Pe 01.03. 18:30 JokipojatTUTO Hockey - Jokipojat0 - 0Elisa Viihde Sport
La 02.03. 17:00 Kiekko-VantaaJokipojatK-Vantaa - Jokipojat0 - 0Elisa Viihde Sport
Ke 06.03. 18:30 KetteräJokipojatKetterä - Jokipojat0 - 0Elisa Viihde Sport
Pe 08.03. 18:30 JokipojatPeliitatJokipojat - Peliitat0 - 0Osta liput
Ke 13.03. 18:30 RoKiJokipojatRoKi - Jokipojat0 - 0Elisa Viihde Sport
Pe 15.03. 18:30 JokipojatIPKJokipojat - IPK0 - 0Osta liput
PäivämääräOtteluTulos
Pe 10.08. 18:30 JokipojatKajaanin HokkiJokipojat - Hokki5 - 1
To 16.08. 18:30 Kajaanin HokkiJokipojatHokki - Jokipojat2 - 3
To 23.08. 18:30 SaPKoJokipojatSaPKo - Jokipojat2 - 1
To 30.08. 18:30 JokipojatSaPKoJokipojat - SaPKo3 - 4
Ke 12.09. 18:30 RoKiJokipojatRoKi - Jokipojat2 - 4
PäivämääräOtteluTulos
Pe 07.09. 18:30 IPKJokipojatIPK - Jokipojat3 - 2
La 08.09. 17:00 JokipojatD-KiekkoJokipojat - D-Kiekko6 - 2
#JoukkueOVHTP
1LeKi41239985
2Hermes432513583
3Ketterä4420141074
4Jokipojat4316131468
5SaPKo401815765
6TUTO Hockey4216161065
7RoKi4215161161
8K-Vantaa4315181059
9KeuPa HT401517857
10Peliitat4311181452
11IPK411423448
12KOOVEE421026639

Kerrothan Ärjykatsomo.fi:stä kaverillesikin!
[wpws url="https://xn--rjykatsomo-p5a.fi/foorumi/recent/" query=".wpf-spost-title"]


Variksen järjetön Hifkin “vahvistusten” peluuttaminen huipentuu todellakin Hämäläisen ylivoimapelaamiseen. Miksi parhaat pelaajat eivät pääse omiin rooleihin joukkueessa ? Joukkueen pitäisi olla tällä materiaalilla sarjataulukossa sijoilla 1-2.
Onneksi Varis jättää valmentamisen kauden jälkeen ja toivotaan ettei Hifk lähetä tänne omaa valmennusporukkaa.

  • UUSIMPAAN ARTIKKELIIN

  • Advertisment ad adsense adlogger